BIBLIOTEKA SZKOŁY PoDSTAWOWEJ IM. OBROŃCÓW WĘGIERSKIEJ GÓRKI W WĘGIERSKIEJ GÓRCE

ul. Zielona 41, 34-350 Węgierska Górka, tel/fax 338641417, email: spwg@vp.pl

Zapraszamy do odwiedzin

eTwinning w bibliotece

Kółko biblioteczne

Czytamy na przerwie

Już przeczytaliśmy:

  • Opowieści z Krainy Potworów

Teraz czytamy:

  • Powrót do Krainy Potworów

Odwiedzają nas teraz

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości 

Oni ratują życie!

Za nami niezwykły dzień. Uczniowie naszej szkoły, członkowie kółek: przyrodniczego i bibliotecznego spotkali się z panem Wiesławem, kierowcą karetki pogotowia i jednocześnie dziadkiem Wiktorii z kl. 5b. Razem z nim odwiedziła nas również jego żona - pielęgniarka. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego przez nas projektu eTwinning „Poznajemy świat z babcią i dziadkiem”.

Ale po kolei:) O godz. 9.00 pod naszą szkołę podjechała karetka pogotowia. Spokojnie, nie było żadnego wypadku! To tylko uczniowie mieli okazję wejść do prawdziwego samochodu ratunkowego. Poznali jego wyposażenie, dowiedzieli się jak i kto przewozi chorych. Pan Wiesław opowiedał o różnych sytuacjach, z jakimi zetknął się w trakcie pracy. Z okazji skorzystali jeszcze uczniowie klasy 4a, którzy również wzięli udział w spotkaniu.

To niesamowite doświadczenie – poznać pracę pogotowia „od kuchni”. Bardzo dziękujemy Babci i Dziadkowi Wiktorii za niezwykłe spotkanie!