Przygody naszych babć i dziadków w animacjach i książeczkach kamishibai

Od początku grudnia przystąpiliśmy do opracowania przygód naszych babć i dziadków z czasów, gdy byli w naszym wieku. Wcześniej nakłoniliśmy ich do wspomnień:) i spisaliśmy wszystko, co udało się nam zapamiętać. Na podstawie tych historyjek część z nas zaczęła prace nad książeczkami kamishibai. To nowość w naszej pracy.

Książka kamishibai to tak naprawdę zbiór kart z ilustracjami i tekstem na ich odwrocie. Umieszcza się je w specjalnej "skrzynce". Książkę taką czyta się zmieniając - w odpowiedniej kolejności - karty.

Przygotowanie jednej książki to mnóstwo pracy, ale i sporo zabawy. Aby można je było pokazać na stronie internetowej, nagraliśmy narrację i przerobiliśmy je na filmiki.