BIBLIOTEKA SZKOŁY PoDSTAWOWEJ IM. OBROŃCÓW WĘGIERSKIEJ GÓRKI W WĘGIERSKIEJ GÓRCE

ul. Zielona 41, 34-350 Węgierska Górka, tel/fax 338641417, email: spwg@vp.pl

Zapraszamy do odwiedzin

eTwinning w bibliotece

Kółko biblioteczne

Czytamy na przerwie

Już przeczytaliśmy:

  • Opowieści z Krainy Potworów

Teraz czytamy:

  • Powrót do Krainy Potworów

Odwiedzają nas teraz

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Nadzwyczajny Dzień Babci i Dziadka

Środa 22 marca 2017 r. godz. 17.00 jadalnia Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce. Przy odświętnie przygotowanych stołach siedzą babcie i dziadkowie, a wśród nich – my. Co to za spotkanie? Nie uwierzycie! To DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

W marcu? – mógłby ktoś zapytać. A czemu nie? My o naszych babciach i dziadkach myśleliśmy nieustannie od września. To im poświęciliśmy projekt „Poznajemy świat z babcią i dziadkiem”.

Dzisiaj chwaliliśmy się tym, co udało się nam stworzyć, ale przede wszystkim dziękowaliśmy za to, że są, że zawsze możemy na nich liczyć. Zrobiliśmy to na nasz własny sposób – stworzyliśmy Pomnik Babci i Dziadka (o tym, jak powstawał napiszemy przy innej okazji). Jego odsłonięcie, a następnie „ożywienie”, stało się kulminacyjnym punktem naszego spotkania.

To chyba pierwszy taki pomnik w Polsce! Było kilka pomysłów na to, co ma przedstawiać, ale ostatecznie wygrał projekt Poli. Stworzyliśmy drzewo, a o jego sile zdecydowały pisane sercem listki. Z ich pomocą dziękowaliśmy za to, co otrzymujemy od naszych babć i dziadków. A jest tego mnóóóóstwo! Najlepiej pokaże to nasz film.

Nasze spotkanie stało się również okazją do pokazania filmików, które tworzyliśmy przez ostatnie tygodnie. Wykorzystaliśmy różne techniki, a tym, co łączy je wszystkie ze sobą jest treść, czyli przygody babć i dziadków z czasów, gdy byli w naszym wieku. Nasze filmiki można zobaczyć tutaj!

Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenia. Tych, którzy nie mogli być obecni, zapraszamy do obejrzenia filmu i fotorelacji.

Dodam tylko, że spotkanie prowadziły Julka i Zosia, a słodki poczęstunek zawdzięczamy Małgosi i Julce. Bardzo dziękujemy:)