Przerwa z książką – podsumowanie

Zakończyliśmy tegoroczne spotkania z cyklu „Przerwa z książką”. Od początku roku spotkaliśmy się 53 razy i przeczytaliśmy w tym czasie 7 książek, a były to:

Świat według dziadka

• Dziadek na huśtawce

• Dziadek i niedźwiadek

• Żabek i Ropuch. Dzień po dniu

• Kto obroni Alberta?

• Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie!

• Albert i Mika

Uczestnicy spotkań systematycznie zbierali talony i w ostatnim tygodniu przynieśli je do biblioteki do podliczenia. Zwycięzca miał otrzymać w nagrodę – w zależności od płci(!) - książkę lub lalkę. I co się okazało? Przy takiej ilości spotkań oczywiście musiał pojawi ć się problem! Otóż dwóch uczniów klasy 2a: Bartek i Samuel zajęło I miejsce – mieli najwięcej talonów (po 44) ze wszystkich uczestników zabawy. Dodam, że żaden nie chciał lalki:)

Na szczęście w bibliotece znalazła się jeszcze jedna książka i chłopcy spokojnie podzielili się nagrodami.

Gdyby to był konkurs, to kolejne miejsca zajęliby również uczniowie klasy 2a: Krzyś, Mikołaj i Kuba.

Książkę – niespodziankę otrzymał Wojtek - uczeń klasy 1a. Ze wspólnego czytania zebrał aż 37 talonów – najwięcej z pierwszaczków. Brawo!

W ten sposób lalka zostaje w bibliotece i może w przyszłym roku znajdzie swoją opiekunkę?

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom spotkań z książką. I pamiętajcie - liczę na Was w przyszłym roku!