Pożegnania z projektem nadszedł czas…

Skończył się maj – zbliżył się koniec roku i koniec naszego projektu. W środę 7 czerwca gościliśmy w naszej bibliotece kolegów z Ciśca pod opieką Pań: Lucynki i Małgosi. Chcieliśmy wspólnie zakończyć nasz projekt.

Przez cały rok prowadziliśmy różne działania, których myślą przewodnią byli nasi dziadkowie. Ostatnie spotkanie również było im poświęcone. Rozpoczęliśmy od wiersza Phila Bosmansa „Błogosławieństwa starego człowieka”. W grupach zastanawialiśmy się nad jego treścią. Próbowaliśmy zobaczyć świat oczami starszych ludzi, by później stworzyć nasze własne – „Błogosławieństwa młodego człowieka”.

Po chwili odpoczynku i szybkim poczęstunku nadszedł czas na tańce! Nasza grupa taneczna zaprezentowała mambo, którego później uczyli nas wszystkich. Trzeba przyznać, że wyszło nieźle:) Wdzięczni „uczniowie” pokazali, że dobrych mieli nauczycieli:)

Spotkanie zakończył pokaz tanecznego programu autorskiego dziewcząt z 5b. Wszyscy byli pod wrażeniem.

Do domów rozeszliśmy się z planami na następny rok. Co z tego uda się zrealizować? Zobaczymy!