BIBLIOTEKA SZKOŁY PoDSTAWOWEJ IM. OBROŃCÓW WĘGIERSKIEJ GÓRKI W WĘGIERSKIEJ GÓRCE

ul. Zielona 41, 34-350 Węgierska Górka, tel/fax 338641417, email: spwg@vp.pl

Zapraszamy do odwiedzin

eTwinning w bibliotece

Kółko biblioteczne

Czytamy na przerwie

Już przeczytaliśmy:

  • Opowieści z Krainy Potworów

Teraz czytamy:

  • Powrót do Krainy Potworów

Odwiedzają nas teraz

Naszą witrynę przegląda teraz 16 gości 

„W co się bawili, gdy dziećmi byli…

Kto? Nasi dziadkowie!” Pod tym tytułem uczniowie zaangażowani w projekt eTwinning propagowali zabawy z dawnych lat. Niektóre z nich są ciągle znane, ale część pomysłów odeszła w zapomnienie. A szkoda! Ale po kolei…

Od trzech tygodni grupa projektowa przygotowywała się do szkolnego pikniku. Zaplanowaliśmy plac zabaw. Spośród wielu pomysłów wybraliśmy gry: „chłopek”, „państwa-miasta” (nie mylić z grą stolikową!), „kolarzyki” i „szczura”. Na placu szkolnym poznawaliśmy zasady, wyjaśnialiśmy wątpliwości i przede wszystkim - graliśmy.

W piątek wszystko zapięte było na ostatni guzik. I co z tego? Pogoda pokrzyżowała nam zupełnie plany. Deszcz uniemożliwił zorganizowanie gier na placu. Na szczęście organizatorzy postanowili przenieść zabawy na salę gimnastyczną. Było trochę ciasno, trochę duszno, ale - jak się okazało – dobrej zabawie to zupełnie nie przeszkadzało.

„Chłopek” i „państwa-miasta” z pewnością zostaną zabrane z placu szkolnego na podwórka. Może znajdą również swoje stałe miejsce przy szkole? Zobaczymy!

Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy przekazali drobne upominki dla uczestników zabaw oraz dziewczętom, które pomagały przy ich organizacji.