Już czytaliśmy:

• Pan Toti i sprawa makaronu

• Pan Toti i Robocik

Roboty w bibliotece?

A czemu nie? W tym tygodniu rozpoczęliśmy zajęcia z robotyki w bibliotece. Pracujemy z mBotami. Pierwsze spotkania to zapoznawanie się z samouczkami w programie mBlock. Niektórzy przeszli już poziom wyżej – tworzą własne skrypty. Przy okazji sprawdzamy znajomość języka angielskiego:)

Zabawa jest świetna, chociaż roboty nie zawsze chcą nas słuchać:) Ale to nie problem. Uczymy się na własnych błędach!

Po pierwszych doświadczeniach – kto chciał - przeniósł się na wyższy poziom:) Zaczęliśmy tworzyć własne programy i mBoty zaczęły parkować z zastosowaniem czujnika odległości od przeszkody (prawie jak samochody autonomiczne:). Nauczyliśmy się również stosować czujnik światła i teraz w ciemnych pomieszczeniach nasze pojazdy same świecą, a niektóre nawet grają:) Najlepszym „kompozytorem” okazał się Maciek. Bawo!

Z mBotami już się pożegnaliśmy. Niedługo zaczniemy pracę z LEGO MINDSTORMS® EV3.