BIBLIOTEKA SZKOŁY PoDSTAWOWEJ IM. OBROŃCÓW WĘGIERSKIEJ GÓRKI W WĘGIERSKIEJ GÓRCE

ul. Zielona 41, 34-350 Węgierska Górka, tel/fax 338641417, email: spwg@vp.pl

Zapraszamy do odwiedzin

eTwinning w bibliotece

Kółko biblioteczne

Czytamy na przerwie

Czytaliśmy:

  • Sposób na Elfa
  • Dasz radę, Marcelko!
  • Przenosiny
  • Straszyć nie jest łatwo!

Teraz czytamy:

  • Wszystko zaczyna się od marzeń

Odwiedzają nas teraz

Naszą witrynę przegląda teraz 49 gości 

Dzień Pisma Ręcznego

W erze komputerów coraz większą popularnością cieszą się kursy kaligrafii. Wydawane są książki uczące jak ładnie i kształtnie pisać. My też włączyliśmy się w ten trend.

W Dniu Pisma Ręcznego uczniowie mogli pochwalić się pięknie (naprawdę!) wykonanymi rękopiśmiennymi kartami opowiadającymi historie różnych domowych zwierzątek. Prace konkursowe można podziwiać na wystawie w bibliotece. Zapraszamy!

Wszystkie karty wejdą w skład tworzonej (jeszcze do kwietnia) NAJDŁUŻSZEJ KSIĄŻKI ŚWIATA. Więcej o tym napiszemy już wkrótce!

Pierwszaki w bibliotece

Środa i czwartek to były specjalne dni dla naszej biblioteki. To wtedy właśnie nasze pierwszaczki po raz pierwszy wypożyczyły samodzielnie książki. Ale zanim do tego doszło, dowiedziały się, jakie zasady obowiązują w bibliotece: ile i na jak długo mogą wypożyczyć książkę, jak dbać o nią, co zrobić, gdy spotka ją coś złego (zniszczenie, zagubienie…) i jak zachowywać się w pomieszczeniu bibliotecznym. Wreszcie skończą się pytania: „Proszę Pani, od kiedy możemy już wypożyczać?”:).

Mam nadzieję, że ten zapał z poprzednich dni przełoży się na częste odwiedziny i góry książek wędrujące do domów i z powrotem!

Świętujemy…

Zaczął się październik, a z nim Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Stał się on okazją do inauguracji – prowadzonych od kilku lat – spotkań z książką na jednej z przerw.

Zaczynamy od „Sposobu na Elfa Marcina Pałasza”. Z książką tą związany będzie konkurs plastyczny oraz zabawa „tytułowa”.

Wszystkie szczegóły znajdują się na plakacie.

Będzie jeszcze jedna zabawa, ale o tym później! Zapraszamy do udziału wszystkich lubiących książki i bibliotekę:)

A tak wyglądało nasze drugie spotkanie z Elfem.

Spotkanie z panią Piątkowską

W piątek 28 października członkowie kółek: bibliotecznego i przyrodniczego wzięli udział w spotkaniu z pisarką – Renatą Piątkowską – zorganizowanym w ramach Herbaciarni Literackiej w Publicznym Gimnazjum w Węgierskiej Górce. Uczestnicy spotkania zetknęli się z trudną tematyką – uchodźctwa we współczesnym świecie – w którą wprowadziła Grupa Teatralna „Maska”. Następnie głos zabrała pani Renata Piątkowska. Pisarka opowiadała o swojej książce „Która to Malala?”

Dla szóstoklasistek było to już drugie spotkanie z autorką książek dla dzieci. Dzisiaj dzielą się z nami swoimi odczuciami:

„Bardzo mi się podobało, zwłaszcza, gdy pani [Piątkowska] opowiadała o książce. Chciałam kupić książkę „Która to Malala?”, ale nie miałam pieniędzy. Pati”

„Bardzo podobało mi się spotkanie z panią Piątkowską, a historia o Malali zainteresowała mnie tak bardzo, że od razu po spotkaniu zaczęłam czytać. Nawet moja młodsza siostra zaciekawiła się nią i prosiła mnie o to, abym jej poczytała. Alina”

„Bardzo podobało mi się spotkanie z panią Renatą Piątkowską. Zainteresowała mnie historia Malali. Szkoda, że nie dotarła książka „Hebanowe serce”. Cieszę się, że udało mi się dostać autograf! Julcia”

„… dowiedziałam się o Malali, która była małym uchodźcą. Jej historia jest bardzo poruszająca. Martyna”

„Pani Piątkowska bardzo ładnie opowiadała o książce „Która to Malala?”. Cieszę się, że byłam na tym spotkaniu. Chociaż nie było książki „Hebanowe serce”, ale było bardzo fajnie. Małgosia”

Pierwszaczki w bibliotece

Październik, to już od lat, nie tylko Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. To przede wszystkim „Miesiąc Pierwszoklasisty” w naszej bibliotece:)

Choć maluchy jeszcze nie znają liter, ale mogą już korzystać z księgozbioru! Piękne ilustracje, czy specjalna, duża czcionka to zawsze atrakcje przy pierwszym kontakcie z książką.

A są jeszcze rodzice, dziadkowie i starsze rodzeństwo, którzy pomogą pokonać trudności, przeczytają, wytłumaczą…

Pamiętajcie pierwszaczki! Biblioteka zaprasza Was do jak najczęstszych odwiedzin! Każdy znajdzie tu książki dla siebie.