BIBLIOTEKA SZKOŁY PoDSTAWOWEJ IM. OBROŃCÓW WĘGIERSKIEJ GÓRKI W WĘGIERSKIEJ GÓRCE

ul. Zielona 41, 34-350 Węgierska Górka, tel/fax 338641417, email: spwg@vp.pl

Zapraszamy do odwiedzin

eTwinning w bibliotece

Kółko biblioteczne

Czytamy na przerwie

Już czytaliśmy:

  • Opowieści z Krainy Potworów
  • Powrót do Krainy Potworów
  • Pan Toti i sprawa makaronu

Teraz czytamy:

  • Pan Toti i Robocik

Odwiedzają nas teraz

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Blog

Pierwsze spotkanie z książką obrazkową

Wczoraj skończyliśmy czytać książkę pana Marcina Pałasza Dasz radę, Marcelko! A dzisiaj na maluchy czekała niespodzianka – pierwsze spotkanie z książką obrazkową.

Gdy na początku usłyszeli, że tym razem to oni będą czytać, od razu padły pytania:

- A wszyscy muszą?

Otóż nie, tylko ten, kto chce. I większość chciała! Bo to nie było tradycyjne czytanie. Można było nie znać nawet jednej litery, a pęknie „czytać”:)

Książeczka pod tytułem „Przenosiny” nie zawiera ani jednego wyrazu. Obrazki same opowiadają historię. Jaką? To już zależy od czytelników.

Dzisiaj spotkaliśmy się z nią pierwszy raz. Może skończymy w poniedziałek, a może we wtorek… Kto wie?

Statystycznie...

Mamy już połowę listopada. Nadszedł więc czas na pierwsze podsumowanie tegorocznych wypożyczeń. Szczegółowa informacja dotarła już do wychowawców. Tutaj prezentujemy podsumowanie średniej klasowej. Nie ma tutaj klas pierwszych ponieważ zaczęły przygodę z biblioteką dopiero od października i na razie mogą pożyczać tylko po jednej książeczce. W następnym podsumowaniu, w styczniu, już ich zobaczymy:)

Kumihimo wiecznie żywe:)

To już chyba ponad pięć lat, jak dyski kumuhimo pojawiły się w naszej bibliotece. Dzisiaj dziewczęta z 5b znów przypomniały sobie o nich. A gdzie najlepiej spotkać się koleżankami i z robótką w ręce? W bibliotece!

Podręczniki, podręczniki, podręczniki…

Za nami wrzesień pełen pudeł, podręczników i ćwiczeń. Ale udało się! Zostały jeszcze drobiazgi, które powinny spłynąć z wydawnictw lada dzień (przynajmniej taką mam nadzieję:).

Po podsumowaniu wyszło, że w tym roku opracowałam (policzyłam, wpisałam do księgi inwentarzowej, skatalogowałam) i udostępniłam 2027 podręczników. Do tego doszły ćwiczenia dla wszystkich klas, które trzeba było zliczyć, podzielić na oddziały, przygotować protokoły przekazania nauczycielom i oczywiście wydać. Takiego maratonu jeszcze nie było (i mam nadzieję już nie będzie) w historii biblioteki. Ale to już za nami.

Wreszcie nadszedł czas dla biblioteki:)

Przerwa z książką – podsumowanie

Zakończyliśmy tegoroczne spotkania z cyklu „Przerwa z książką”. Od początku roku spotkaliśmy się 53 razy i przeczytaliśmy w tym czasie 7 książek, a były to:

Świat według dziadka

• Dziadek na huśtawce

• Dziadek i niedźwiadek

• Żabek i Ropuch. Dzień po dniu

• Kto obroni Alberta?

• Nieźle to sobie wymyśliłeś, Albercie!

• Albert i Mika

Uczestnicy spotkań systematycznie zbierali talony i w ostatnim tygodniu przynieśli je do biblioteki do podliczenia. Zwycięzca miał otrzymać w nagrodę – w zależności od płci(!) - książkę lub lalkę. I co się okazało? Przy takiej ilości spotkań oczywiście musiał pojawi ć się problem! Otóż dwóch uczniów klasy 2a: Bartek i Samuel zajęło I miejsce – mieli najwięcej talonów (po 44) ze wszystkich uczestników zabawy. Dodam, że żaden nie chciał lalki:)

Na szczęście w bibliotece znalazła się jeszcze jedna książka i chłopcy spokojnie podzielili się nagrodami.

Gdyby to był konkurs, to kolejne miejsca zajęliby również uczniowie klasy 2a: Krzyś, Mikołaj i Kuba.

Książkę – niespodziankę otrzymał Wojtek - uczeń klasy 1a. Ze wspólnego czytania zebrał aż 37 talonów – najwięcej z pierwszaczków. Brawo!

W ten sposób lalka zostaje w bibliotece i może w przyszłym roku znajdzie swoją opiekunkę?

Bardzo dziękuję wszystkim uczestnikom spotkań z książką. I pamiętajcie - liczę na Was w przyszłym roku!