BIBLIOTEKA SZKOŁY PoDSTAWOWEJ IM. OBROŃCÓW WĘGIERSKIEJ GÓRKI W WĘGIERSKIEJ GÓRCE

ul. Zielona 41, 34-350 Węgierska Górka, tel/fax 338641417, email: spwg@vp.pl

Zapraszamy do odwiedzin

eTwinning w bibliotece

Kółko biblioteczne

Czytamy na przerwie

Już czytaliśmy:

  • Opowieści z Krainy Potworów
  • Powrót do Krainy Potworów
  • Pan Toti i sprawa makaronu
  • Pan Toti i Robocik

Teraz czytamy:

  • Dziadek i niedźwiadek

Odwiedzają nas teraz

Naszą witrynę przegląda teraz 22 gości 

eTwinning 2016-17

„W co się bawili, gdy dziećmi byli…

Kto? Nasi dziadkowie!” Pod tym tytułem uczniowie zaangażowani w projekt eTwinning propagowali zabawy z dawnych lat. Niektóre z nich są ciągle znane, ale część pomysłów odeszła w zapomnienie. A szkoda! Ale po kolei…

Od trzech tygodni grupa projektowa przygotowywała się do szkolnego pikniku. Zaplanowaliśmy plac zabaw. Spośród wielu pomysłów wybraliśmy gry: „chłopek”, „państwa-miasta” (nie mylić z grą stolikową!), „kolarzyki” i „szczura”. Na placu szkolnym poznawaliśmy zasady, wyjaśnialiśmy wątpliwości i przede wszystkim - graliśmy.

W piątek wszystko zapięte było na ostatni guzik. I co z tego? Pogoda pokrzyżowała nam zupełnie plany. Deszcz uniemożliwił zorganizowanie gier na placu. Na szczęście organizatorzy postanowili przenieść zabawy na salę gimnastyczną. Było trochę ciasno, trochę duszno, ale - jak się okazało – dobrej zabawie to zupełnie nie przeszkadzało.

„Chłopek” i „państwa-miasta” z pewnością zostaną zabrane z placu szkolnego na podwórka. Może znajdą również swoje stałe miejsce przy szkole? Zobaczymy!

Bardzo dziękujemy Rodzicom, którzy przekazali drobne upominki dla uczestników zabaw oraz dziewczętom, które pomagały przy ich organizacji.

Pożegnania z projektem nadszedł czas…

Skończył się maj – zbliżył się koniec roku i koniec naszego projektu. W środę 7 czerwca gościliśmy w naszej bibliotece kolegów z Ciśca pod opieką Pań: Lucynki i Małgosi. Chcieliśmy wspólnie zakończyć nasz projekt.

Przez cały rok prowadziliśmy różne działania, których myślą przewodnią byli nasi dziadkowie. Ostatnie spotkanie również było im poświęcone. Rozpoczęliśmy od wiersza Phila Bosmansa „Błogosławieństwa starego człowieka”. W grupach zastanawialiśmy się nad jego treścią. Próbowaliśmy zobaczyć świat oczami starszych ludzi, by później stworzyć nasze własne – „Błogosławieństwa młodego człowieka”.

Po chwili odpoczynku i szybkim poczęstunku nadszedł czas na tańce! Nasza grupa taneczna zaprezentowała mambo, którego później uczyli nas wszystkich. Trzeba przyznać, że wyszło nieźle:) Wdzięczni „uczniowie” pokazali, że dobrych mieli nauczycieli:)

Spotkanie zakończył pokaz tanecznego programu autorskiego dziewcząt z 5b. Wszyscy byli pod wrażeniem.

Do domów rozeszliśmy się z planami na następny rok. Co z tego uda się zrealizować? Zobaczymy!

Babciu, nauczę Cię! – powiedziała wnuczka…

… i nauczyła:)

Wczoraj w naszej bibliotece spotkały się dziewczęta - z kółek: przyrodniczego i bibliotecznego - które zaprosiły swoje babcie na wspólne warsztaty. Role zostały odwrócone. Tym razem, to wnuczki uczyły babcie, jak zrobić bransoletki na dyskach kumihimo. Dziewczęta starannie przygotowały się do spotkania. Jedne, jeszcze w czasie ferii zimowych, uczyły się, jak stworzyć taką bransoletkę, inne odświeżały swoje umiejętności zdobyte dwa lata wcześniej.

I przyszedł ten moment, gdy każda z dziewcząt miała sprawdzić się w roli nauczycielki. Poszło im wspaniale. Każda z babć zrobiła przynajmniej jedną bransoletkę. Mamy nadzieję, że będą im długo służyć i przypominać miłe chwile, które razem spędziłyśmy.

Bardzo dziękujemy wszystkim wczorajszym gościom. Niektóre z babć musiały przyjechać z daleka, ale czego się nie robi dla wnucząt:)

Nadzwyczajny Dzień Babci i Dziadka

Środa 22 marca 2017 r. godz. 17.00 jadalnia Szkoły Podstawowej w Węgierskiej Górce. Przy odświętnie przygotowanych stołach siedzą babcie i dziadkowie, a wśród nich – my. Co to za spotkanie? Nie uwierzycie! To DZIEŃ BABCI I DZIADKA!

W marcu? – mógłby ktoś zapytać. A czemu nie? My o naszych babciach i dziadkach myśleliśmy nieustannie od września. To im poświęciliśmy projekt „Poznajemy świat z babcią i dziadkiem”.

Dzisiaj chwaliliśmy się tym, co udało się nam stworzyć, ale przede wszystkim dziękowaliśmy za to, że są, że zawsze możemy na nich liczyć. Zrobiliśmy to na nasz własny sposób – stworzyliśmy Pomnik Babci i Dziadka (o tym, jak powstawał napiszemy przy innej okazji). Jego odsłonięcie, a następnie „ożywienie”, stało się kulminacyjnym punktem naszego spotkania.

To chyba pierwszy taki pomnik w Polsce! Było kilka pomysłów na to, co ma przedstawiać, ale ostatecznie wygrał projekt Poli. Stworzyliśmy drzewo, a o jego sile zdecydowały pisane sercem listki. Z ich pomocą dziękowaliśmy za to, co otrzymujemy od naszych babć i dziadków. A jest tego mnóóóóstwo! Najlepiej pokaże to nasz film.

Nasze spotkanie stało się również okazją do pokazania filmików, które tworzyliśmy przez ostatnie tygodnie. Wykorzystaliśmy różne techniki, a tym, co łączy je wszystkie ze sobą jest treść, czyli przygody babć i dziadków z czasów, gdy byli w naszym wieku. Nasze filmiki można zobaczyć tutaj!

Bardzo dziękujemy wszystkim wspaniałym gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenia. Tych, którzy nie mogli być obecni, zapraszamy do obejrzenia filmu i fotorelacji.

Dodam tylko, że spotkanie prowadziły Julka i Zosia, a słodki poczęstunek zawdzięczamy Małgosi i Julce. Bardzo dziękujemy:)