BIBLIOTEKA SZKOŁY PoDSTAWOWEJ IM. OBROŃCÓW WĘGIERSKIEJ GÓRKI W WĘGIERSKIEJ GÓRCE

ul. Zielona 41, 34-350 Węgierska Górka, tel/fax 338641417, email: spwg@vp.pl

Zapraszamy do odwiedzin

eTwinning w bibliotece

Kółko biblioteczne

Czytamy na przerwie

Już czytaliśmy:

  • Opowieści z Krainy Potworów
  • Powrót do Krainy Potworów
  • Pan Toti i sprawa makaronu
  • Pan Toti i Robocik

Teraz czytamy:

  • Dziadek i niedźwiadek

Odwiedzają nas teraz

Naszą witrynę przegląda teraz 11 gości 

2017-18

Ferie z „Cudownym chłopakiem”

Pierwszy wtorek ferii zimowych członkowie kółek: przyrodniczego i bibliotecznego spędzili w kinie w Bielsku-Białej. Film „Cudowny chłopak” chyba nikogo nie zawiódł. Było troszkę łez, trochę śmiechu i – przynajmniej taką mam nadzieję – nieco więcej refleksji.

Wyprawa pociągiem, mimo sporej ilości współpasażerów w stronę Bielska, przebiegła bez problemów. Może niedługo ją powtórzymy?

„Krzyżykowe” spotkania

Ruszyły pierwsze w tym roku warsztaty rękodzielnicze w bibliotece. Zaczynamy od haftu krzyżykowego. Przygotowujemy kartki na Dzień Babci i Dziadka lub… na Walentynki. Te i te wykonywane są z miłością:)

Nadchodzą święta!

I w bibliotece znów jest choinka. A może „książynka”?:)

Dziewczęta z kółka bibliotecznego zrobiły kilka podejść – bo nie tak łatwo opracować koncepcję, która się sprawdzi! – i w końcu powstało nasze „drzewko”. Nie do końca wszystkim kojarzy się ze świętami, ale od czego jest wyobraźnia? My ją posiadamy!

Kółko w nowym roku szkolnym

Zaczynamy cykl spotkań w kółku bibliotecznym. Pracujemy w trzech grupach. Pierwsze spotkania przypomniały nam trochę ubiegły rok – doprowadzaliśmy do porządku drzewo – Pomnik Babć i Dziadków. Ale to już wspomnienia. Tematyka tegorocznych spotkań będzie związana z Elfem - psem - bohaterem książek pana Marcina Pałasza. Jesteśmy po "burzy mózgów" na temat proponowanych działań. Następny krok to wybór tematów, którymi się zajmiemy. Co będzie dalej, zobaczymy!